Skip to main content

BSSURF - Szkoła Surfingu Gdańsk. Obozy surfingowe w Portugalii i​ Maroko Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter

Dlaczego warto wybrać się na Surf Camp?

Nadchodzi lato, a wraz z nim rodzi się w nas chęć do złapania dystansu do tego, z czym musieliśmy zmagać się przez cały rok. Wielu osobom wakacyjny wypoczynek kojarzy się z ciepłym piaskiem pod stopami i cichym szumem fal. Nieodłącznym elementem takiego krajobrazu są również uśmiechnięte dziewczyny z deską pod pachą i wysportowani surferzy, przyciągający uwagę i budzący zainteresowanie turystów, wypoczywających na nadmorskich plażach. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z surfingiem, podszlifować nieco swoje umiejętności lub po prostu wskoczyć na deskę i złapać swoją zieloną falę, koniecznie wybierz się na Surf Camp!

Poczucie wolności w walce z żywiołem, czyli dlaczego warto spróbować?

Wyobraź sobie beztroskie unoszenie się na wodzie, w oczekiwaniu na wymarzoną falę i radosną walkę z żywiołem, podczas gdy wszystkie problemy zostały na morskim brzegu… To właśnie dla tego uczucia warto rozpocząć swoją przygodę z surfingiem. Idealnym do tego miejscem będzie Surf Camp, gdzie spotykają się prawdziwi miłośnicy fal i dreszczyku emocji, związanego z przekraczaniem własnych granic.

Tutaj, ze wsparciem doświadczonego instruktora, nauczysz się stabilnego padlowania, pop-upu i łapania za raila. Otrzymasz cały szereg cennych wskazówek, złapiesz pierwszą falę z jej szczytu i poczujesz prawdziwy przypływ mocy w walce z siłami morskiego żywiołu. Takiego zastrzyku energii nie da Ci żaden inny sport. Wykorzystaj więc swoją chwilę, by zacząć przygodę z surfingiem pod czujnym okiem profesjonalistów.

Miłość od pierwszej fali

Choć na pierwszy rzut oka surfing może wydawać się mało skomplikowanym sportem, rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. By poczuć wolność na fali, konieczne jest solidne przygotowanie, sporo ćwiczeń i samodyscypliny. Czujne oko fachowca szybko wyłapie ewentualne błędy, a cenne wskazówki doświadczonych kolegów z pewnością ułatwią stawianie pierwszych kroków w tym wyjątkowo wymagającym sporcie.

Dzięki rzetelnemu wsparciu poczujesz prawdziwą radość ze złapanej fali, ale również nauczysz się pokory dla żywiołu, z którym przyjdzie Ci się zmierzyć. Surf camp to bowiem nie tylko dobra zabawa i ogrom radości, ale również lekcja szacunku dla środowiska naturalnego i otaczającej nas przyrody.

Surf camp w praktyce

Zanim przyciągniesz uwagę plażowiczów efektownymi manewrami, a Twój pierwszy cut back zachwyci postronnych obserwatorów, musisz poświęcić sporo czasu na dobre szkolenie. Dlatego też początki Surf Camp to przede wszystkim nauka leżenia na desce, połączona z nabywaniem umiejętności prawidłowego ustawiania się względem fal. Kolejno będziesz uczył się, jak przyjąć prawidłową pozycję i jak wprowadzić deskę w ślizg, by w końcu złapać pierwszą falę. Wsparcia instruktora nie zastąpi najlepszy nawet filmik instruktażowy, a nabyte w trakcie Surf Camp umiejętności, docenisz z pewnością w trakcie pierwszego samodzielnego wyjazdu.

Co więcej, Surf Camp to prawdziwa odskocznia od codzienności w towarzystwie osób z podobną pasją i stylem życia. Taka forma aktywnego wypoczynku bardzo często połączona jest również z poznawaniem regionalnej kuchni, kultury i mieszkańców kraju, w którym Surf Camp jest organizowany. Dlatego też warto podjąć wyzwanie i wejść do świata prawdziwych surferów z pomocą tych, którzy zadbają o surferski klimat najlepszym wydaniu.

Gdzie wybrać się na Surf Camp ?

Naszym zdaniem najlpeszymi krajami na obóz surfignowy są Portugalia i Maroko. Oba kraje mają długą linię brzegową z zachodnią ekspozycją, co oznacza, ze najczęściej występują tutaj fale dobre do surfingu. Zarówno w Maroku, jak i w Portugalii możesz liczyć na dobrą pogodę. Co więcej sezony działają tutaj na zakładkę, bo idealne miesiące na wyjazd do Portugalii to od połowy kwietnia do połowy października, a do Maroka od połowy października do połowy kwietnia. Tym samym na Surf Camp możesz z powodzeniem wybrać się w każdym miesiącu w roku. Oba te kraje różnią się jednak od siebie w kontekście kultury, więc warto poczytać, zanim zdecydujecie się na konkretny wyjazd, napisaliśmy dość obszerny porównujący wpis, gdzie podnosimy najważniejsze kwestie. Zarówno do Portugalii, jak i Maroka stosunkowo łatwo się dostać. Z Polski lata wiele bezpośrednich lotów do Lizbony i Agadiru, sprawdźcie ofertę tanich lini lotniczych.

Sprawdź naszą aktualną ofertę Surf Camps w Maroko i Portugalii!

Dodaj komentarz


Przeczytaj również

Ile trwa nauka surfingu?

Zacznijmy od tego, że zanim odpowiemy na pytanie „ile trwa nauka surfingu” lub „ile czasu potrzeba, żeby dobrze surfować”, musisz określić, co dla ciebie oznacza surfing. Istnieją różne p…

Gdzie na surfing w Europie?

Wielu osobom może się wydawać, że trzeba wybrać się aż do Australii czy na Bali, żeby nauczyć się surfować, podczas gdy w Europie znajduje się wiele pięknych miejsc z doskonałymi warunkam…

Słownik surfera – język, który musisz poznać ucząc się surfingu.

Surfing, być może bardziej niż większość innych sportów, ma bardzo bogate słownictwo. Od specjalistycznych terminów dotyczących sprzętu i warunków atmosferycznych, po ikoniczne wyrażenia …