Skip to main content

BSSURF - Szkoła Surfingu Gdańsk. Obozy surfingowe w Portugalii i​ Maroko Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter

5 powodów, dla których pokochasz surfing

Zabawa i zdobywanie nowych doświadczeń nie zna pór roku. Każdy moment jest idealny na rozpoczęcie przygody ze sportem i aktywnością fizyczną. A skoro surfing kojarzy się z plażą, to niektórzy mogą myśleć, że to sport wyłącznie letni. Nic bardziej mylnego! Surfing to dyscyplina, która zaprasza do siebie entuzjastów w różnych okresach roku, a okres od września do maja często oferuje idealne warunki do nauki i doskonalenia umiejętności. Odkryj najważniejsze zalety tego sportu i przekonaj się, jak wiele może dać Ci nauka surfowania.

Dlaczego surfowanie staje się jedną z najbardziej obiecujących aktywności sportowych?

Pływanie na desce to jedna z ciekawszych aktywności sportowych, na którą możemy zdecydować się latem. Nic zatem dziwnego, że coraz większa liczba Polaków decyduje się spróbować swoich sił w tym wyjątkowym sporcie. Sporym ułatwieniem jest również fakt, że większość szkół surfowania oferuje lekcje i obozy surfingowe dla początkujących i średniozaawansowanych, co oznacza, że każdy ma szansę na zostanie surferem.

Warto również dodać, że w surfingu nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani indywidualnych. W naszej szkole organizujemy nawet specjalne wyjazdy jedynie dla kobiet, znane jako „Girls Surf Wild”. Jedyne, czego nam trzeba to chęć do nauki surfingu, umiejętność pływania oraz miłość do wody, wolności i obcowania z wyjątkowym żywiołem. I, mimo iż surfing nie należy do najłatwiejszych dyscyplin sportowych, to profesjonalny trener nauczy nas wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć, by zostać pełnoprawnym surferem lub surferką.

Co więcej, surfing to nie tylko zwykły sport, a styl życia oraz pasja, która odmienia sposób postrzegania świata. Każdy, kto chociaż raz spotka się z tą filozofią, przekona się, jak piękny może być świat, gdy wprowadzimy do niego nieco surferskiego stylu bycia.

Jeśli marzy Ci się wyjazd surfingowy z naszą szkołą surfingu BSSURF, w artykule na naszym blogu – https://bssurf.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-na-surf-camp – przeczytasz więcej o tym, dlaczego warto wybrać się na Surf Camp i złapać swoją pierwszą falę! Zdecyduj się na przygodę życia!

Kiedy zacząć naukę surfingu i wybrać się na Surf Camps?

Poznaj 5 powodów, za które pokochasz surfing!

 1. Wzmacnia ciało oraz ducha
  Surfing to sport, który wymaga siły, wytrzymałości, równowagi oraz gibkości, dlatego jest to jeden z ciekawszych sposobów na trening całego ciała. Pływanie na desce angażuje wiele grup mięśniowych, pozwala uzyskać pięknie wyrzeźbioną sylwetkę oraz wzmacnia odporność. Co ważne, surfing to nie tylko trening dla ciała, ale i duszy. Stały kontakt z wodą i falami oraz połączenie z naturą mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i wewnętrzną równowagę.
 2. Wyzwala adrenalinę i poczucie szczęścia
  Surfowanie po falach to sport, który już od pierwszych chwil wyzwala w człowieku adrenalinę oraz endorfiny odpowiedzialne na uczucie szczęścia. Możliwość obcowania z nieprzewidywalnym żywiołem oraz balansowanie na coraz wyższych falach pozwalają poczuć moc i pełen wachlarz pozytywnych emocji, które w pewien sposób uzależniają.
 3. Umożliwia zwiedzanie świata i przeżywanie niesamowitych przygód
  Surfing to również doskonała okazja, a nawet wymówka do podróżowania w różne zakątki świata w poszukiwaniu najlepszych fal. Nasze Maroko Surf Camp oraz Surfing Portugalia, czyli obozy surfingowe dla początkujących i średniozaawansowanych umożliwiają nie tylko naukę tego pięknego sportu, ale również dają szansę na zwiedzenie tych wyjątkowych miejsc, zapoznanie się z lokalną społecznością i surferami z całego globu.
 4. Pozwala na obcowanie z wyjątkową kulturą
  Wspomnieliśmy już, że surfing to nie tylko zwykły sport, a cała filozofia i styl życia. Jego głównym założeniem jest tworzenie silnych więzi pomiędzy surferami, opartych na wzajemnych szacunku oraz miłości do żywiołu, jakim jest woda. Zanurzenie się w kulturę surfingu pozwoli Ci poznać nowych przyjaciół i stworzyć grupę wsparcia gotową pomóc Ci w każdym momencie życia.
 5. Daje szansę na bliski kontakt z naturą
  Surfing jest sportem nierozerwalnie związanym z naturą. Obserwowanie wody oraz warunków atmosferycznych, uczy pokory i ukazuje nam, jak wielka moc drzemie w niepozornym żywiole, jakim jest woda. Pływanie na desce pozwala także na podziwianie morskiego ekosystemu w naturalnych warunkach.

Sprawdź naszą aktualną ofertę wyjazdów surfingowych:

Dodaj komentarz


Przeczytaj również

Ile trwa nauka surfingu?

Zacznijmy od tego, że zanim odpowiemy na pytanie „ile trwa nauka surfingu” lub „ile czasu potrzeba, żeby dobrze surfować”, musisz określić, co dla ciebie oznacza surfing. Istnieją różne p…

Gdzie na surfing w Europie?

Wielu osobom może się wydawać, że trzeba wybrać się aż do Australii czy na Bali, żeby nauczyć się surfować, podczas gdy w Europie znajduje się wiele pięknych miejsc z doskonałymi warunkam…

Słownik surfera – język, który musisz poznać ucząc się surfingu.

Surfing, być może bardziej niż większość innych sportów, ma bardzo bogate słownictwo. Od specjalistycznych terminów dotyczących sprzętu i warunków atmosferycznych, po ikoniczne wyrażenia …