10 powodów dlaczego w Portugali warto uczyć się surfingu

10 powodów, dla których warto uczyć się surfować w Portugalii

Nauka surfowania to niezapomniane przeżycie, które łączy w sobie wyjątkowe poczucie wolności i szansę obcowania z jednym z najsilniejszych żywiołów świata. Jeśli dodamy do tego możliwość ślizgania się po falach w jednym z najpiękniejszych krajów w Europie, to otrzymujemy pełnię surferskiego szczęścia. Oto dlaczego jeszcze warto uczyć się surfowania właśnie w Portugalii.

Portugalskie fale — odkryj prawdziwy świat surfingu

Portugalia to wyjątkowy kraj i prawdziwa mekka surferów z całej Europy, a nawet dalszych zakątków świata. Nie bez powodu to właśnie tu organizowane są światowej sławy zawody surfingowe, a w miejscowości Ericeira znajduje się Światowy Rezerwat Surfingu. Portugalia wręcz kocha surfing, a powiedzenie „Happiness comes in waves” nabiera tu prawdziwego sensu.

1800 km wybrzeża do Twojej dyspozycji

Portugalia to również niesamowite wybrzeże, którego długość to ponad 1800 km. Oznacza to, że na każdym kroku znajdziemy tu idealne warunki do łapania fal. Nasze obozy surfingowe dla początkujących i średniozaawansowanych odbywają się w Costa da Caparica umiejscowionej w centralnej części wybrzeża oraz w Praia da Vagueira na północy.

Fale dla każdego — przeżyj różnorodność fal w Portugalii

Portugalskie wybrzeże oferuje pełen wachlarz fal, które pozwolą na rozwijanie umiejętności surferskich na każdym poziomie. Osoby początkujące powinny odwiedzić ten kraj w okresie od maja do października, kiedy gdy fale są mniejsze i mniej energetyczne, z kolei fani prawdziwej przygody mogą poczuć tu adrenalinę w okresie zimowym, gdy fale osiągają olbrzymie rozmiary.

Fale łączą — surfing w Portugalskim duchu gościnności

Ogromnym atutem Portugalii są także ludzie, których możemy tu spotkać. I nie mamy tu na myśli jedynie Portugalczyków, którzy słyną z życzliwości i gościnności, ale również innych surferów z całego świata. Takie spotkania prawdziwych pasjonatów to idealna okazja na pogłębienie swoich umiejętności i poznanie ciekawych sztuczek. Nie bez znaczenia będzie tu również ogromna tolerancyjność Portugalczyków i poszanowanie każdego człowieka.

Nie tylko fale przyciągają do Portugalii

Nie zapominajmy również o tym, że Portugalia słynie z bardzo korzystnego, stosunkowo spokojnego klimatu, który nie zaskoczy nas falą duszności i upałami sięgającymi do 40 stopni Celsjusza. Ciepło, przyjemny wiatr oraz świeże powietrze to coś, co może nam zaoferować ten piękny europejski kraj. Umiejscowienie Portugalii na mapie świata sprawia również, że wyprawa w te rejony nie będzie dla nas tak ogromnym obciążeniem finansowym, jak wylot do Australii czy na Hawaje. Krótka podróż oraz jedne z najniższych cen w Europie Zachodniej sprawiają, że warto jest rozważyć ten kierunek wyjazdowy.

Morze to nie tylko fale — odkryj co kryje się w podwodnym świecie

Fani morskich fal oraz podwodnej fauny i flory docenią także fakt, że w Portugalii znajduje się najlepiej oceniane oceanarium na świecie. Mieści się ono w Lizbonie, na terenie Parku Narodów i może być świetnym planem zapasowym w razie niepogody lub chęci odpoczynku od fal.

Niepowtarzalny klimat Portugalii

Ostatnimi, jednak nie najmniej ważnymi powodami, dla których warto szkolić swoje surferskie umiejętności właśnie w Portugalii, jest fakt, że jest to kraj przepełniony różnymi atrakcjami turystycznymi oraz wyjątkowym klimatem, który urzeka każdego. Portugalia to również wyjątkowa kuchnia pełna owoców morza i świeżych ryb w bardzo przystępnych cenach.