Skip to main content

BSSURF - Szkoła Surfingu Gdańsk. Obozy surfingowe w Portugalii i​ Maroko Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter

10 powodów, dla których warto uczyć się surfować w Portugalii

Nauka surfowania to niezapomniane przeżycie, które łączy w sobie wyjątkowe poczucie wolności i szansę obcowania z jednym z najsilniejszych żywiołów świata. Jeśli dodamy do tego możliwość ślizgania się po falach w jednym z najpiękniejszych krajów w Europie, to otrzymujemy pełnię surferskiego szczęścia. Oto dlaczego jeszcze warto uczyć się surfowania właśnie w Portugalii.

1. Poczuj ducha surfingu!

Portugalia to wyjątkowy kraj i prawdziwa mekka dla surferów z całej Europy, choć spotkać tu można pasjonatów tego sportu również i z dalszych zakątków świata. Nie bez powodu to właśnie tutaj organizowane są światowej sławy zawody surfingowe, a miejscowości Ericeira znajduje się Światowy Rezerwat Surfingu. To właśnie w Portugalii poczuć można prawdziwy klimat, sprzyjający wskoczeniu na deskę, by złapać swoją pierwszą falę. Sami Portugalczycy kochają surfing, a powiedzenie „Hapiness comes in waves” nabiera tutaj prawdziwego sensu.

 2. Złap najlepszą dla siebie falę!

Portugalskie wybrzeże oferuje pełen wachlarz fal, które pozwolą na rozwijanie umiejętności surferskich na każdym poziomie. Osoby początkujące powinny odwiedzić ten kraj w okresie wiosny lub jesieni. To właśnie wtedy fale są mniejsze i mniej energetyczne. Nie oznacza to jednak nudy, gdyż szlifowanie swoich umiejętności na średnich falach, zaprocentuje nabraniem gotowości do kolejnych wyzwań. Z kolei fani prawdziwej przygody mogą poczuć tu adrenalinę w okresie zimowym, gdy fale osiągają olbrzymie rozmiary.

3. Odkryj 1800 km portugalskiego wybrzeża!

Portugalia to również niesamowite wybrzeże, którego długość wynosi ponad 1800 km. W praktyce oznacza to, że gdziekolwiek się znajdziemy, odkryjemy tu idealne warunki do łapania fal. Nasze obozy surfingowe dla początkujących i średniozaawansowanych odbywają się w Costa da Caparica, umiejscowionej w centralnej części wybrzeża oraz w Praia da Vagueira na północy. To właśnie tutaj spotykają się osoby, chcące rozpocząć swoją przygodę z surfingiem, stanąć do walki z żywiołem i przekonać się, ile radości może nieść ze sobą życie na fali.

4. Poznaj portugalską gościnność!

Ogromnym atutem Portugalii są także ludzie, których możemy tu spotkać. I nie mamy tu na myśli jedynie Portugalczyków, którzy słyną z życzliwości i gościnności, ale również innych surferów z całego świata. Takie spotkania prawdziwych pasjonatów to idealna okazja na pogłębienie swoich umiejętności i poznanie ciekawych sztuczek. Nie bez znaczenia będzie tu również ogromna tolerancyjność Portugalczyków i poszanowanie każdego człowieka. Martwisz się, że brak umiejętności wyeliminuje Cię z uczestnictwa w życiu surferów? Zupełnie niepotrzebnie, bowiem tutaj nie zdolności, a pasja odgrywa najważniejszą rolę!

5. Poczuj najlepszy klimat do surfowania

Nie zapominajmy również o tym, że Portugalia słynie z bardzo korzystnego, stosunkowo spokojnego klimatu, który nie zaskoczy nas falą duszności i upałami, sięgającymi do 40 stopni Celsjusza. Umiarkowane ciepło, przyjemny wiatr oraz świeże powietrze to coś, co może nam zaoferować ten piękny europejski kraj. W Portugalii surfować można przez cały rok. Dodatkowo jej umiejscowienie na mapie świata sprawia, że czeka nas wyłącznie krótka podróż, by móc zatracić się w prawdziwej surferskiej przygodzie!

6. Ceny na każdą kieszeń!

Jeśli wydaje Ci się, że Surf Camp w Portugalii jest poza Twoimi możliwościami finansowymi, jesteś w dużym błędzie! Portugalia słynie bowiem z przystępnych cen, co w połączeniu z tanimi lotami sprawia, że na wyjazd pozwolić może sobie zdecydowana większość miłośników surfingu. Warto wcześniej go zaplanować, by móc zgromadzić odpowiedni budżet i złapać swoją pierwszą falę na portugalskim wybrzeżu.

7. Poznaj podwodny świat!

Fani morskich fal oraz podwodnej fauny i flory docenią także fakt, że w Portugalii znajduje się najlepiej oceniane oceanarium na świecie. Mieści się ono w Lizbonie, na terenie Parku Narodów i może być świetnym planem zapasowym w razie niepogody lub chęci odpoczynku od fal. To największe oceanarium w Europie, którego centralnym punktem jest przeszklony zbiornik z 5 000 000 litrami wody, prezentujący faunę i florę oceanu.

8. Ciesz się słońcem!

Portugalia z pewnością nie zaskoczy Cię ulewnym deszczem czy niskimi temperaturami w sezonie letnim. Tutaj możesz liczyć na dobrą pogodę, sprzyjającą nie tylko szlifowaniu surferskich umiejętności, ale również odpoczynkowi na plaży czy wieczornym spacerom w promieniach zachodzącego słońca. Wybierając Portugalię zyskujesz więc pewność, że nie będzie konieczności zmiany planów ze względu na warunki pogodowe.

9. Spróbuj portugalskich specjałów!

Portugalia to również wyjątkowa kuchnia pełna owoców morza i świeżych ryb w bardzo przystępnych cenach. Będąc tutaj koniecznie musisz odkryć bogactwo smaków i aromatów tradycyjnych portugalskich potraw. Będą to przede wszystkim owoce morza w różnym wydaniu, ale również i smakowite desery, jak queijadas, czyli babeczki serowe, czy też korzenne ciastka, kryjące się pod nazwą broa de mel. Kolację zakończyć można lampką wina, z których Portugalia słynie na cały świat!

10. Odkryj zabytki Portugalii!

Ostatnimi, jednak nie najmniej ważnymi powodami, dla których warto szkolić swoje surferskie umiejętności właśnie w Portugalii, jest fakt, że jest to kraj przepełniony różnymi atrakcjami turystycznymi oraz wyjątkowym klimatem, który urzeka każdego. Lizbona, Porto czy średniowieczny Obidos to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić w przerwach od surfowania, choć niektórzy wolą chwilę zadumy w Fatimie, należącej do najważniejszych miejsc dla wyznawców katolicyzmu.

Dodaj komentarz


Przeczytaj również

Ile trwa nauka surfingu?

Zacznijmy od tego, że zanim odpowiemy na pytanie „ile trwa nauka surfingu” lub „ile czasu potrzeba, żeby dobrze surfować”, musisz określić, co dla ciebie oznacza surfing. Istnieją różne p…

Gdzie na surfing w Europie?

Wielu osobom może się wydawać, że trzeba wybrać się aż do Australii czy na Bali, żeby nauczyć się surfować, podczas gdy w Europie znajduje się wiele pięknych miejsc z doskonałymi warunkam…

Słownik surfera – język, który musisz poznać ucząc się surfingu.

Surfing, być może bardziej niż większość innych sportów, ma bardzo bogate słownictwo. Od specjalistycznych terminów dotyczących sprzętu i warunków atmosferycznych, po ikoniczne wyrażenia …