BSSURF - Szkoła Surfingu Gdańsk. Obozy surfingowe w Portugalii i​ Maroko

obozy surfingowe portugalia

dla początkujących i średniozaawansowanych

Sprawdź terminy

Sprawdź naszą aktualną ofertę!

PORTUGAL surf campS, COSTA DA CAPARICA

CZERWIEC, WRZESIEŃ 2023

dowiedz się więcej

PORTUGAL surf campS, PRAIA DA VAGUEIRA

SIERPIEŃ, WRZESIEŃ 2023

dowiedz się więcej

Surfing w PORTUGALIi

Portugalia to najbardziej popularny, europejski kierunek do nauki surfingu. Chociaż pierwsze mistrzostwa surfingowe odbyły się już w 1977 roku, to dopiero w latach 90 XX wieku Portugalia stała się znaczącym punktem na mapie międzynarodowego surfingu. Obecnie surfing to drugi najpopularniejszy po piłce nożnej sport w tym małym, iberyjskim kraju.

Zróżnicowana linia brzegowa, licząca ponad 950 km i wyjątkowy klimat zapewniają idealne warunki do surfingu dla każdego - od początkujących, średniozaawansowanych po zawodowców. Nie ma w Europie drugiego wybrzeża z tak wieloma spotami położonymi tak blisko siebie. Niewątpliwym atutem są również bardzo czyste plaże, ponad 370 z nich ma status “Błękitnej Flagi” - najbardziej uznanego standardu jakości wody, zrównoważonej turystyki, bezpieczeństwa i ogólnej odpowiedzialności za środowisko. 

Portugalia zapewnia różnorodność fal, od niesamowitych tub, idealnych do surfingu i bodyboardingu, które stanowią oprawę wielkich międzynarodowych imprez surfingowych, przez gigantyczne, ponad 20 metrowe fale w Nazare przyciągające światowych tzw. big wave surfers, po długie prawe i lewe fale będące jednymi z najdłuższych w Europie.

Kurs surfingu na obozie w Portugalii

Portugalia to idealne miejsce na obóz surfingowy. Ten kraj ma wszystko - niesamowite fale, autentyczną kulturę surferką, profesjonalnych instruktorów, pyszną regionalną kuchnię, dobrze zorganizowaną infrastrukturę turystyczną i przyjaznych mieszkańców.

Surfować w Portugalii można przez cały rok, jednak z naszego doświadczenia dla początkujących i średnio zaawansowanych surferów najlepszy czas to okres między majem, a październikiem.

obozy surfingowe - portugalski team bssurf

Na nasze obozy surfingowe wybarliśmy dwa miejsca - Costa da Caparicę w centralnej części wybrzeża i Praia da Vaguiera na północy. Do obu miejsc można dotrzeć w bardzo prosty sposób podróżując transportem publicznym z lotnisk w Lizbonie i Porto. Oba spoty to szerokie i piaszczyste plaże, zapewniające bezpieczne lekcje surfingu.

Nasz team w Portugalii to doświadczeni, lokalni instruktorzy i 2 polskich instruktorów surfingu ISA. Zapewniamy dobrej jakości deski typu soft. Realizujemy kursy surfingu na poziomie beginner/beginner+. Zajęcia praktyczne wspieramy sesjami photo i video analizami, oraz dodatkowymi zajęciami teoretycznymi. Uczymy osoby dorosłe, bez ograniczeń wiekowych oraz młodzież i dzieci
(wymagany dorosły opiekun). Zakwaterowanie w obiektach położonych ok. 200m od Oceanu, pokoje 2, 4 i 6 osobowe, zapewniamy również pokoje rodzinne.

Portugalia Surf Camp 2023 - zapisz się na kurs surfingowy